Vídeňský summit o Temelínu bez výsledku

Představitelé rakouských parlamentních stran se na dnešním setkání nedohodli na společném stanovisku, které by měla spolková vláda zastávat k otázce jaderné elektrárny Temelín. Ministr životního prostředí Wilhelm Molterer ale po setkání zopakoval, že Praha nemůže počítat se souhlasem Rakouska k uzavření kapitoly energetika ve vstupním jednání ČR s EU, dokud nebude ukončen melkský proces hodnocení Temelína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

Setkání proběhlo prakticky bez výsledků. Zástupci všech čtyř parlamentních stran se domluvili na tom, že budou nadále jednat. "K otázce veta jsem zaujal jasnou pozici, veto je totiž kontraproduktivní," řekl po skončení summitu. Generální tajemník Haiderovy strany Svobodných Karl Schweitzer se však netajil tím, že Temelín bude hrát roli při jejich předvolební agitaci.

Konkrétním závěrem schůzky bylo rozhodnutí, že další summit se uskuteční 12. listopadu. Do té doby předloží úřad ministra životního prostředí další expertízu o Temelínu.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme