VIDEO: Boeingem v Salzburgu zmítal vítr. Křídlo se při přistání skoro dotklo země

Kdo se bojí létání, neměl by se na tyto záběry vůbec dívat. Boeing 737 měl kvůli špatnému počasí problémy při přistání v rakouském Salzburgu. Do letadla se opřel silný boční vítr a stroj polských aerolinek Enter Air málem škrtnul křídlem o zem. Informoval o tom server rakouského listu Heute.

Salzburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo. Ilustrační foto. | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Piloti Boeingu 737 polských charterových aerolinek Enter Air se v neděli pokusili přistát na letišti v Salzburgu. Nad přistávací dráhou ale foukal silný boční vítr, kvůli kterému se letadlo kymácelo už ve vzduchu.

Přistání pak málem skončilo tragédií. Letadlo téměř škrtlo pravým křídlem o ranvej, dosedlo na přistávací dráhu, nakonec se ale opět muselo vznést do vzduchu.

Letadlo letělo z Frankfutu do Salzburgu. Místo hodinového nakonec čekal cestující let dvouhodinový. Po nepovedeném přistání se totiž boeing vracel zpět do Frankfurtu.

Podívejte se na jeho trasu na serveru Flightradar24 monitorujícím leteckou dopravu. Na riskantní pokus o přistání se můžete podívat na videu.

K dispozici nejsou jen záběry z bezpečné vzdálenosti, ale i přímo z paluby boeingu. Jak vypadal pokus o přistání z pohledu pasažéra letadla, se můžete podívat níže.

Rakousko i Německo v neděli zasáhla bouře Herwart. V době přistání dosahovaly nárazy větru nad salcburským letištěm 56 až 93 kilometrů za hodinu.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme