VIDEO: Maďarská kameramanka kopala do běženců, přišla o práci

Maďarskem otřáslo krátké video, zachycující kameramanku maďarské televize N1TV, jak na srbsko-maďarské hranici podráží nohy uprchlíkovi s dítětem v náručí a kope do běženců, mladé dívky a chlapce, kteří se prodrali kordonem maďarské policie. Počínání kameramanky zachytil německý novinář. Petra Lászlóová vzápětí přišla o práci ve stanici, která je blízká nacionalistické straně Jobbik.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Lászlóová podrazila nohy uprchlíkovi s dítětem, který kolem ní utíkal před maďarskými policisty

Petra Lászlóová podrazila nohy uprchlíkovi s dítětem, který kolem ní utíkal před maďarskými policisty | Zdroj: Reuters

Na videu je vidět, jak po louce běhají lidé a mezi nimi policisté v uniformách a desítky novinářů s fotoaparáty a kameramany včetně blonďaté kameramanky.

Ta ve chvíli, když do ní jeden z běženců vrazí a zřejmě jí tím zkazí záběr, okamžitě reaguje tak, že do něj kopne. Chvilku potom přímým kopem srazí k zemi dítě.

Petra Lászlóová podrazila nohy uprchlíkovi s dítětem, který kolem ní utíkal před maďarskými policisty | Foto: Reuters

V jiném záběru zase podrazí nohu muži s dítětem v náručí. To všechno z povzdálí natočil německý reportér Stephan Richter z televize RTL a zveřejnil na svém twitterovém účtu.

Šéfredaktor N1TV oznámil, že Lászlóovou okamžitě vyhodil za "nepřípustné chování", a tím považuje případ za vyřízený. Opoziční strany však ohlásily, že podají trestní oznámení na kameramanku, které by mohlo hrozit až pět let za mřížemi.

Incident se odehrál v úterý večer u pohraniční obce Röszke, kde v utečeneckém táboře končí migranti překračující srbsko-maďarské hranice přes železniční trať.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme