VIDEO: Maďarská kameramanka kopala do běženců, přišla o práci

Maďarskem otřáslo krátké video, zachycující kameramanku maďarské televize N1TV, jak na srbsko-maďarské hranici podráží nohy uprchlíkovi s dítětem v náručí a kope do běženců, mladé dívky a chlapce, kteří se prodrali kordonem maďarské policie. Počínání kameramanky zachytil německý novinář. Petra Lászlóová vzápětí přišla o práci ve stanici, která je blízká nacionalistické straně Jobbik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Lászlóová podrazila nohy uprchlíkovi s dítětem, který kolem ní utíkal před maďarskými policisty | Zdroj: Reuters

Na videu je vidět, jak po louce běhají lidé a mezi nimi policisté v uniformách a desítky novinářů s fotoaparáty a kameramany včetně blonďaté kameramanky.

Ta ve chvíli, když do ní jeden z běženců vrazí a zřejmě jí tím zkazí záběr, okamžitě reaguje tak, že do něj kopne. Chvilku potom přímým kopem srazí k zemi dítě.

Petra Lászlóová podrazila nohy uprchlíkovi s dítětem, který kolem ní utíkal před maďarskými policisty | Foto: Reuters

V jiném záběru zase podrazí nohu muži s dítětem v náručí. To všechno z povzdálí natočil německý reportér Stephan Richter z televize RTL a zveřejnil na svém twitterovém účtu.

Šéfredaktor N1TV oznámil, že Lászlóovou okamžitě vyhodil za "nepřípustné chování", a tím považuje případ za vyřízený. Opoziční strany však ohlásily, že podají trestní oznámení na kameramanku, které by mohlo hrozit až pět let za mřížemi.

Incident se odehrál v úterý večer u pohraniční obce Röszke, kde v utečeneckém táboře končí migranti překračující srbsko-maďarské hranice přes železniční trať.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme