VIDEO: Novinářka se před reportáží kvůli autenticitě pomazala bahnem. Dostala nucenou dovolenou

Německá televize RTL poslala na nucenou dovolenou novinářku, která se před živým vstupem z místa povodní pro větší autentičnost pomazala bahnem. Během reportáže se představila jako pomocník místním. Reportérka se za svůj přešlap omluvila. O případu informoval jako první bulvární deník Bild.

Video Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sociálních sítích se rozšířilo video, které zachycuje přípravu nic netušícího televizního štábu před televizním vstupem z města Bad Münstereifel, které minulý týden zpustošily záplavy. Reportérka Susanna Ohlenová sáhne do všudypřítomného bahna a potře si jím své jinak čisté oblečení. V reportáži byla představena jako člověk, který pomáhal s odklízecími pracemi.

Německé úřady po záplavách evidují už 180 obětí. Dalších 149 lidí je nezvěstných

Číst článek

„Jednání naší reportérky jednoznačně odporuje novinářským zásadám i našim vlastním standardům. Proto jsme ji hned v pondělí, kdy jsme se o tom dozvěděli, poslali na nucenou dovolenou,“ uvedla mluvčí televize RTL.

Ohlenová se podle agentury DPA později za svůj čin omluvila. „Poté, co jsem v oblasti v předchozích dnech soukromě pomáhala, jsem se před ostatními pomocníky to ráno styděla stoupnout před kameru s čistým oblečením. Kvůli tomu jsem si, aniž bych o tom přemýšlela, namazala bahno na oblečení,“ uvedla s tím, že toto se jí coby novinářce „nemělo nikdy stát“.

„Prosím o odpuštění,“ uvedla v prohlášení.

V minulém týdnu zasáhly spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc nejničivější záplavy za poslední desetiletí. O život přišlo zhruba 180 lidí, desítky dalších se stále pohřešují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme