VIDEO: Šeptal, že ho zachrání a že má smysl žít. Fotbalový trenér v USA odzbrojil žáka obejmutím

Americká média v posledních dnech žijí příběhem fotbalového trenéra Keanona Loweho, který zřejmě předešel tragické události na jedné z amerických škol. Jeho zásah zachytila kamera ve škole, video bylo pořízené letos v květnu a nyní koluje na sociálních sítích. Na záběrech je vidět, jak Lowe bere rozrušenému mladíkovi zbraň z ruky a uklidňuje ho dlouhým obejmutím.

Portland Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmnáctiletý Angel Granados-Diaz přišel v květnu letošního roku do školy odhodlaný střílet, svůj čin ale díky odvaze druhých nedokonal. Na videu pořízeném kamerami umístěnými v portlandské střední škole je vidět, jak mladík vchází do učebny ozbrojený brokovnicí a z budovy začínají prchat první lidé.

V tu chvíli ale Granados-Diaz narazil na trenéra školního týmu Keanona Loweho, který ve škole pracuje také jako člen ochranky. Kamerové záběry ukazují, jak trenér ozbrojeného mladíka objímá a couvá s ním ze třídy směrem k oknu. Mezitím mu ji bere z ruky a podává ji druhému učiteli, který následně zavolal policii.

Erdogan je po uplynutí příměří připraven obnovit boje. Očekává, že USA nepoužijí zdržovací taktiku

Číst článek

Ovládl ho instinkt

Lowe podle svých slov zanalyzoval situaci během zlomku vteřiny. „Viděl jsem pohled v jeho tváři, v jeho očích. Podíval jsem se na zbraň, uvědomil si, že to je skutečná zbraň a mě ovládl instinkt,“ popsal učitel první sekundy, které kamery neukazují. Po celou dobu prý osmnáctiletému mladíkovi šeptal, že ho zachrání a že má smysl žít.  

Trenér školního týmu z Parkrose High School v Portlandu ve státu Oregon pro americká média přiznal i to, že stejně jako pro mladíka to byl i pro něj emociálně velmi vypjatý okamžik. „Měl jsem s ním velký soucit… Mnohokrát – obzvlášť když jste mladý – si neuvědomujete, co děláte, dokud není po všem,“ vysvětlil Lowe.

Na záběrech z jiné kamery umístěné ve školní chodbě je následně vidět, jak trenér sedí na zemi a společně s mladíkem čeká na příjezd policie. Osmnáctiletý student se policistům nijak nebrání.

Jak uvádí například The New York Times, chtěl Granados-Diaz zabít sebe, mířit na ostatní prý nechtěl. Se svými sebevražednými myšlenkami se také údajně svěřil jednomu ze spolužáků. Tento fakt mu také následně pomohl u soudu.

Granados-Diaz byl obviněn ze dvou činů spojených s nelegálním držením zbraně na veřejnosti. Byl odsouzen k 36 měsícům podmíněně a bylo mu nařízeno i psychiatrické léčení.

Díky rychlému posouzení situace a zachování klidu v takto vypjatém okamžiku se školní trenér stal okamžitě hrdinou celé školy. Sám Lowe se ale jako hrdina prý necítí.

eku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme