V Římě se před zápasem Ligy mistrů porouchal eskalátor a zranil zhruba 20 lidí

Před zápasem základní skupiny Ligy mistrů mezi AS Řím a CSKA Moskva se v římském metru pokazil eskalátor, který znenadání silně zrychlil. V té chvíli na něm zrovna směrem dolů jela skupina ruských fanoušků. Podle italských médií by zraněných mělo být okolo dvaceti, z nichž jeden má vážně zraněnou nohu a hrozí mu amputace.

Video Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle italského serveru La Stampa ruští fanoušci moskevského CSKA na jezdících schodech divoce skákali, zpívali písně a tím možná poruchu způsobili. „Tančili a skákali, dokud se eskalátor neporouchal,“ uvedl svědek.

Server Repubblica.it cituje další svědkyni: „Byla jsem svědkem scény z apokalypsy.“

Někteří fanoušci během poruchy uvízli mezi plechovými deskami schodů. Na místo dorazily čtyři sanitky, jeden z fanoušků je s vážným poraněním nohy v kritickém stavu. Zranění pocházejí z Ruska a většinou mají poraněné dolní končetiny.

V okolí rozbitého eskalátoru zůstalo několik lahví od piva, rozbité sklo a zmačkané plechy z jezdících schodů.

Stanice Repubblica - Teatro dell'Opera je na lince A římského metra, asi 35 minut cesty od Olympijského stadionu, kde se zápas mezi domácím AS a moskevským CSKA hraje. Dopravní podnik stanici okamžitě uzavřel.

jgr, gol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme