VIDEO: Rok bolesti, smutku, víry a jednoty. Prezident Zelenskyj připomíná výročí začátku války

Prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek ráno zveřejnil na twitteru video k ročnímu výročí ruského vpádu na Ukrajinu. Podle Zelenského bude rok 2023 vítězným. Video ukazuje přesun Ukrajinců, vojáky na frontě i humanitární pomoc.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před rokem vtrhla ruská vojska na území Ukrajiny, výbuchy se ozývaly v Kyjevě i jinde. V příspěvku zveřejněném na twitteru prezident Volodymyr Zelenskyj připomíná, že se vloni Ukrajina rozhodla: místo bílé vlajky vlají modro-žluté. Staly se symbolem odolnosti ukrajinského lidu.

„Místo útěku se milion Ukrajinců rozhodlo agresorovi čelit,“ pokračuje Zelenskyj. Dokázali vzdorovat a bojovat. Podle prezidenta Zelenského se uplynulý rok nesl ve znamení bolesti, smutku, víry a jednoty.

Zelenskyj zdůrazňuje, že celý rok zůstala Ukrajina neporažená a dokázala se úspěšně bránit. Tweet zakončuje optimisticky: „Víme, že rok 2023 bude rokem našeho vítězství!“

Video ukazuje záběry masivního přesunu ukrajinských obyvatel, vojáků na frontě, humanitární pomoc, ostřelování měst, ale také demonstrace, které byly na podporu Ukrajiny organizovány i v zahraničí.

ale Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme