Videotelefon umožní setkání rozdělených korejských rodin

Členové rozdělených korejských rodin se dnes opět setkávají. Po videotelefonu. Třídenní akci umožnilo snížení napětí mezi oběma zeměmi, ke kterému došlo po uzavření dohody o severokorejském nukleárním programu minulý měsíc v Číně. Soul i Pchjongjang se nedávno také dohodly na dobudování nového centra pro setkávání členů rozdělených rodin na severokorejské straně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štvavé vysílání ze severokorejských tlampačů | Foto: Robert Mikoláš

Technické vybavení a materiál v hodnotě 400 milionů dolarů zaplatí Jižní Korea. Dlouhá léta čekají tisíce lidí na obou stranách hranice, aby se konečně mohli opět shledat se svými příbuznými. Mnozí se neviděli od konce Korejské války, tedy od r.1953.

Umožňuje jim to historická dohoda mezi nejvyššími představiteli obou zemí z roku 2000, Severní Korea ale od té doby několikrát tato setkání zrušila. To poslední, prostřednictvím videotelefonu začíná v severokorejském letovisku na Diamantové hoře právě dnes.

Jiná možnost kontaktu prakticky neexistuje, protože mezi oběma Korejemi dodnes neexistuje ani telefonické ani poštovní spojení.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme