Vietnam bojuje s hybridní variantou viru. Pozastaví lety do Hanoje a otestuje Ho Či Minovo Město

Vietnam od úterý na týden pozastaví mezinárodní lety do Hanoje ve snaze zabránit dalšímu šíření koronaviru. Nechá také otestovat všech devět milionů obyvatel Ho Či Minova Města na koronavirus. V největším vietnamském městě začala od pondělí platit přísnější opatření proti nemoci covid-19, která zakazují shromažďování více než deseti lidí. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpřísnění opatření kvůli nové variantě koronaviru přijali o hanojské letiště | Zdroj: Reuters

Mezinárodní lety do Ho Či Minova Města, pozastavené již dříve, nebudou podle nového nařízení možné minimálně do 14. června.

Hybridní varianta. Vietnam objevil kombinaci indické a britské mutace, která se rychle šíří vzduchem

Číst článek

V obchodní metropoli téměř stomilionové země se tento měsíc výrazně zhoršila epidemická situace. Důvodem může být nová varianta koronaviru SARS-CoV-2, která je kombinací indické a britské mutace. Vietnamská vláda o ní informovala v sobotu a podle ní se přenáší rychleji než dříve známé varianty.

Už v pátek se v Ho Či Minově Městě, které je známé také pod svým dřívějším názvem Saigon, zavřely obchody a restaurace a až do odvolání se tam nekonají bohoslužby. Jedno z ohnisek nákazy bylo v poslední době v místním kostele, kde věřící seděli těsně vedle sebe, aniž měli roušky, a zpívali. Pozitivní test na koronavirus pak mělo nejméně 125 z nich. V hustě obydlené čtvrti Go Vap, kde se kostel nachází, smějí lidé od pondělí vycházet z domu jen v nejnutnějších případech.

Plošné testování

Vietnamský státní deník Vietnam News napsal, že úřady v Ho Či Minově Městě budou schopny otestovat denně na koronavirus 100 000 lidí. Při tomto tempu by testování trvalo více než čtyři měsíce, podotýká zpravodajský server BBC News. Jako první přijdou na řadu nejohroženější skupiny, mezi něž patří i dělníci z průmyslových parků a členové náboženských sdružení, napsal deník.

Vietnam loni evidoval jen velmi malé denní počty případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, a to maximálně několik desítek denně. Situace se výrazně zhoršila tento měsíc, kdy tam zaznamenávají několik set případů denně, nejvýše jich bylo na 370. Celkem se dosud v této zemi potvrdilo přes 7000 případů nákazy novým typem koronaviru a 47 úmrtí spojených s nemocí covid-19. Více než polovina z těchto nákaz připadá na poslední měsíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme