Ve Vietnamu vyhlásili ve městě Son Loi dvacetidenní karanténu kvůli koronoviru

Vietnamské město Son Loi vyhlásilo dvacetidenní karanténu kvůli novému případu nákazy koronavirem. Uzávěru desetitisícové lokality ve čtvrtek oznámilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že jde o první případ takové karantény v zemi. Son Loi leží asi 30 kilometrů od metropole Hanoje a potvrdil se tam podle agentury AP osmý případ nákazy.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronavirem, který se od prosince šíří z Číny, je ve Vietnamu nakaženo 15 lidí (ilustrační foto) | Foto: Kin Cheung | Zdroj: ČTK/AP

„Zůstaneme všichni v obci a budeme pracovat na rýžovištích a zahradách,“ citovala agentura AFP občana jménem Tran Van Minh. Podle něj ve městě nakazila jedna nemocná žena své příbuzné.

Koronavirem, který se od prosince šíří z Číny, je ve Vietnamu nakaženo 15 lidí.

Podle čerstvé statistiky virus v Číně zabil přes 1300 lidí a celkově v Číně i ve světě je nakaženo kolem 60 000 lidí. Čína změnila metodiku registrace mrtvých a nakažených, takže z ohniska nákazy, z provincie Chu-pej, jen za středu nahlásili 242 úmrtí a více než
14 800 nakažených.

Na výletní lodi v Japonsku se dál šíří nový koronavirus. Nakazilo se dalších 44 lidí

Číst článek

Nově k diagnostice stačí i rentgen plic, zatímco dosud se započítávaly jenom případy potvrzené laboratorně. Změna metodiky podle agentur vyvolává nedůvěru v postup Číny. AFP napsala, že úřady jej zdůvodňují tím, že se o nemoci a jejích symptomech už více ví. Snahou je také zkrátit dobu, v níž se může nemocný začít léčit.

Profesor a odborník na infekční choroby Kentaró Iwata z univerzity v japonském městě Kóbe řekl, že se při takových infekcích mohou použít dvě metody – buď širokoplošné vyhledávání, které má zabránit tomu, aby se nemocní dostávali mezi ostatní občany, nebo přesná diagnostika. „To je vždycky dilema,“ řekl Iwata a dodal, že chápe, že se úřady v provincii Chu-pej rozhodly pro tu první.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme