Vietnam má další podezření na ptačí chřipku

Nemocnice ve vietnamské Hanoji hospitalizuje další ženu s podezřením na ptačí chřipku. Jedná se o zdravotní sestru, která se starala o lidi nakažené právě tímto virem. Odborníci se obávají, že se mohla nakazit od jednoho ze svých pacientů. Kdyby se potvrdila možnost přenosu nákazy z člověka na člověka, mohlo by to mít nedozírné následky na celosvětovou populaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nebezpečí ptačí chřipky | Zdroj: ČTK

41letá zdravotní sestra byla do nemocnice přijata s vysokou horečkou, kašlem a plicní infekcí, což jsou typické příznaky ptačí chřipky. Výsledky testů, které by nemoc měly potvrdit, ale zatím nejsou k dispozici. Zdravotní sestra se před svou hospitalizací starala o pacienta, u kterého už byla ptačí chřipka diagnostikována. Odborníci proto nevylučují, že se mohla nakazit právě od něj. Pokud by se toto potrvdilo, znamenalo by to, že se virus nejen z drůběže na lidi, ale také z člověka na člověka, Virus by se tak mohl rychle začít nekontrolovatelně šířit a vyvolat celosvětovou pandémii se statisíci mrtvých.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme