Vietnam má další podezření na ptačí chřipku

Nemocnice ve vietnamské Hanoji hospitalizuje další ženu s podezřením na ptačí chřipku. Jedná se o zdravotní sestru, která se starala o lidi nakažené právě tímto virem. Odborníci se obávají, že se mohla nakazit od jednoho ze svých pacientů. Kdyby se potvrdila možnost přenosu nákazy z člověka na člověka, mohlo by to mít nedozírné následky na celosvětovou populaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nebezpečí ptačí chřipky | Foto: ČTK/EPA

41letá zdravotní sestra byla do nemocnice přijata s vysokou horečkou, kašlem a plicní infekcí, což jsou typické příznaky ptačí chřipky. Výsledky testů, které by nemoc měly potvrdit, ale zatím nejsou k dispozici. Zdravotní sestra se před svou hospitalizací starala o pacienta, u kterého už byla ptačí chřipka diagnostikována. Odborníci proto nevylučují, že se mohla nakazit právě od něj. Pokud by se toto potrvdilo, znamenalo by to, že se virus nejen z drůběže na lidi, ale také z člověka na člověka, Virus by se tak mohl rychle začít nekontrolovatelně šířit a vyvolat celosvětovou pandémii se statisíci mrtvých.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme