Říjnové záplavy připravily vietnamskou armádu o 29 vojáků. Nedělní sesuv byl čtvrtým za šest dní

Vietnamští vojáci s pomocí těžké techniky a psů v pondělí pokračovali v pátrání po pohřešovaných kolezích. Jsou nezvěstní od nedělního sesuvu půdy způsobeného trvalým deštěm v centru země. Armáda přišla podle agentury Reuters při říjnových záplavách a závalech o 29 svých příslušníků, což je její nejvyšší ztráta v mírové době.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Říjnové záplavy v centrálním Vietnamu připravily o život podle Reuters 93 lidí a 30, mezi nimi čtyři vojáci, se pohřešuje | Zdroj: Reuters

Po závalu kasáren v provincii Quang Tri se v neděli našlo 14 mrtvých vojáků a osm se pohřešovalo, v pondělí byla nalezena čtyři další těla a po čtyřech se stále pátrá. Neštěstí v Quan Tri bylo v této části Vietnamu čtvrté svého druhu za šest dní. Počasí se nezlepšuje a vydatný déšť má v příštích dnech pokračovat.

Vietnamský soud potrestal sedm lidí za udušení 39 migrantů v Británii. Dostali od 2,5 do 7,5 roku vězení

Číst článek

Říjnové záplavy v centrálním Vietnamu připravily o život podle Reuters 93 lidí a 30, mezi nimi čtyři vojáci, se pohřešuje. Jde o nejhorší záplavy za mnoho let a do záchranných prací se zapojila armáda. 

V provincii Thua Thien-Hue záchranáři za silného deště pátrají po 15 stavebních dělnících pohřešovaných od sesuvu půdy, jenž oblast postihl před týdnem. O život přišlo několik vojáků vyslaných k záchranné operaci.

V centru země je zaplaveno na 120 000 domů, oblast je po silnici nedostupná a školy jsou zavřené. Na snímcích je vidět lidi v lodích poblíž domů zatopených až po střechy. Povodně a sesuvy půdy postihly i sousední Kambodžu, kde zemřelo nejméně 11 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme