Prezentoval se jako sebevědomý státník a KLDR jako normální zemi, píší média po Kimově návštěvě Vietnamu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v sobotu strávil poslední den v Hanoji, kde po skončení neúspěšného summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem od čtvrtka pokračovala jeho státní návštěva Vietnamu. Nyní je Kim již na cestě zpět do KLDR.

Tento článek je více než rok starý.

Hanoj (Aktualizováno: 12:00 2. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se loučí s davy před svým odjezdem z Vietnamu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se loučí s davy před svým odjezdem z Vietnamu | Foto: Kim Kyung-Hoon | Zdroj: Reuters

V pátek se Kim setkal s vietnamským prezidentem a šéfem komunistické strany Nguyenem Phu Trongem. V sobotu nejprve položil červeno-žluté věnce k památníku válečných hrdinů a mučedníků v Hanoji a poté i k mauzoleu vietnamského národního hrdiny Ho Či Mina.

Summit Kima a Trumpa byl konstruktivní a upřímnou výměnou názorů, zveřejnila severokorejská agentura

Číst článek

Následně se vydal v limuzíně na hraniční přechod s Čínou, kde na něj čekal jeho obrněný vlak, jenž ho po přibližně 60 hodinách jízdy přiveze zpět do severokorejského hlavního města Pchjongjangu. Na nádraží se s ním rozloučila skupina vietnamských činitelů a studentů s vietnamskými a severokorejskými vlaječkami.

Šlo o první návštěvu severokorejského vůdce ve Vietnamu od roku 1964, kdy tuto zemi navštívil Kimův děd Kim Ir-sen, který byl blízkým spojencem Ho Či Mina v boji proti jihovietnamskému režimu podporovanému Spojenými státy.

Podle agentury AP se Kim snažil na návštěvě prezentovat jako sebevědomý státník a Severní Koreu jako normální zemi. Návštěva Vietnamu jeho čtvrtou cestou do zahraničí v uplynulých 12 měsících. V prvních šesti letech v úřadu, jehož se ujal koncem roku 2011, hranice KLDR nepřekročil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme