Vietnam zasáhl nejsilnější tajfun za posledních 20 let. Zemřelo 35 lidí přes 50 dalších se pohřešuje

Nejméně 35 lidí zahynulo a více než 50 se pohřešuje v důsledku tajfunu Molave, který v posledních dnech zasáhl Vietnam. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž šlo o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let. Živel způsobil ničivé sesuvy půdy, potopil množství rybářských člunů a přerušil dodávky elektřiny pro 1,7 milionu lidí.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tajfun ve Vietnamu zabil 35 lidí, přes 50 se pohřešuje | Foto: STRINGER | Zdroj: Reuters

Pozornost záchranářů se nyní soustřeďuje na tři vesnice v centrální části Vietnamu, kde sesuvy bahna připravily o život nejméně 19 lidí a desítky dalších zavalily. Na místo byla vyslána armáda.

Říjnové záplavy připravily vietnamskou armádu o 29 vojáků. Nedělní sesuv byl čtvrtým za šest dní

Číst článek

Mezi mrtvými je také 12 rybářů, jejichž čluny se potopily, když se tajfun ve středu blížil k vietnamským břehům s vichrem dosahujícím 150 kilometrů v hodině. Dalších 14 rybářů je nezvěstných.

Tajfun Molave ve středu zasáhl pevninu poblíž města Danang. Školy, úřady a továrny zůstaly v ohrožené oblasti mimo provoz, na 40 tisíc lidí bylo evakuováno.

Živel o víkendu zasáhl i Filipíny, kde způsobil záplavy a vyžádal si životy 16 lidí.

Na Vietnam za poslední měsíc udeřily tři další tajfuny, které způsobily záplavy a sesuvy půdy. V jejich důsledku zemřelo ve střední části země 130 lidí, dalších 20 osob je pohřešováno a více než 310 tisíc domů bylo částečně či úplně zničeno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme