Vietnamci chtějí odškodnění za následky použití Agent Orange

Vietnamci se v New Yorku začali soudit s výrobci herbicidu Agent Orange. Občané Vietmanu žádají odškodnění za zdravotní následky amerických náletů v době vietnamské války v 60. letech. Projednávání žaloby provázejí velké obavy amerických chemických společností, kterým hrozí, že jim budou přičtěny škody za miliardy dolarů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Válka ve Vietnamu

Válka ve Vietnamu

Americké chemické společnosti, které defoliant armádě dodávaly, požádaly federálního soudce v New Yorku, aby žalobu vietnamských občanů zamítl. Poškození Vietnamci tvrdí, že chemické společnosti výrobou Agent Orange porušili mezinárodní právo, které jim zakazovalo použít jed a chemické zbraně.

Důsledkem jsou nádory, vrozené defekty vietnamských dětí a další závažné zdravotní problémy. Právníci zastupující výrobce látky tvrdí, že nemohou nést odpovědnost za to, že vykonávaly rozkazy amerického prezidenta.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme