Vietnamu se nedaří zastavit šíření ptačí chřipky

Ve Vietnamu se objevil nový případ smrtelně nebezpečné ptačí chřipky. Na severu země onemocněl 21letý muž. Virem se možná nakazila i jeho sestra. Ptačí chřipka se objevila po téměř měsíční přestávce i přesto, že vláda se všemi dostupnými prostředky snažila šíření viru zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slepice

Od počátku roku, kdy se ve Vietnamu objevila nová vlna ptačí chřipky, vláda do boje s tímto zákeřným virem už investovala v přepočtu stovky milionů korun. Nařídila vybít všechna potenciálně nakažená zvířata, na příjezdových cestách do velkých měst vznikla kontrolní veterinární pracoviště. Výrazně se omezilo také obchodování s drůbeží - přesto se virus šíří dál.

Ve Vietnamu dnes skončila třídenní konference o této smrtelně nebezpečné nemoci. Experti tvrdí, že k zastavení šíření nemoci je třeba v postižených zemích změnit způsob chovu drůbeže. Například ve Vietnamu se ptáci běžně potulují kolem domů a volně se míchají s dalšími, i divokými zvířaty. O hygieně chovu pak často nelze vůbec hovořit.

Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme