Vietnamu se nedaří zastavit šíření ptačí chřipky

Ve Vietnamu se objevil nový případ smrtelně nebezpečné ptačí chřipky. Na severu země onemocněl 21letý muž. Virem se možná nakazila i jeho sestra. Ptačí chřipka se objevila po téměř měsíční přestávce i přesto, že vláda se všemi dostupnými prostředky snažila šíření viru zabránit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slepice

slepice

Od počátku roku, kdy se ve Vietnamu objevila nová vlna ptačí chřipky, vláda do boje s tímto zákeřným virem už investovala v přepočtu stovky milionů korun. Nařídila vybít všechna potenciálně nakažená zvířata, na příjezdových cestách do velkých měst vznikla kontrolní veterinární pracoviště. Výrazně se omezilo také obchodování s drůbeží - přesto se virus šíří dál.

Ve Vietnamu dnes skončila třídenní konference o této smrtelně nebezpečné nemoci. Experti tvrdí, že k zastavení šíření nemoci je třeba v postižených zemích změnit způsob chovu drůbeže. Například ve Vietnamu se ptáci běžně potulují kolem domů a volně se míchají s dalšími, i divokými zvířaty. O hygieně chovu pak často nelze vůbec hovořit.

Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme