USA 0:1 Česko

Víkend solidarity v Las Vegas: rodinám obětí přispějí z tržeb restaurace i tetovací salon

Vyšetřovatelé prozkoumali počítače, finanční poměry i rodinné vztahy Stephena Paddocka. Jaký důvod měl ke střelbě z okna hotelu v Las Vegas, kterou zabil 58 návštěvníků nedalekého koncertu, přesto stále není jasné. Město mezitím dělá vše na podporu pozůstalých a uctění památky obětí.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Las Vegas vzpomíná na oběti masového útoku | Zdroj: Reuters

Policie už otevřela ulice podél stadionu, kde lidé umírali, a hotel Mandalay Bay, odkud Paddock do davu pálil, zacelil díry po rozstřílených oknech.

Místní letiště vypustilo a opravuje obří nádrž s leteckým palivem. Ta stojí jen 300 metrů od stadionu a střelec ji dvěma kulkami také zasáhl. Vrahova motivace i skoro po týdnu zůstává nevyjasněná.

Město je první víkend po masakru plné solidarity - lidé se účastnili charitativní cyklojízdy, nosí květiny a svíčky do pietní zahrady narychlo zbudované městem a rodinám obětí přispívají z tržby restaurace nebo jeden z místních tetovacích salónů.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme