Víkend solidarity v Las Vegas: rodinám obětí přispějí z tržeb restaurace i tetovací salon

Vyšetřovatelé prozkoumali počítače, finanční poměry i rodinné vztahy Stephena Paddocka. Jaký důvod měl ke střelbě z okna hotelu v Las Vegas, kterou zabil 58 návštěvníků nedalekého koncertu, přesto stále není jasné. Město mezitím dělá vše na podporu pozůstalých a uctění památky obětí.

Tento článek je více než rok starý.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Las Vegas vzpomíná na oběti masového útoku

Las Vegas vzpomíná na oběti masového útoku | Zdroj: Reuters

Policie už otevřela ulice podél stadionu, kde lidé umírali, a hotel Mandalay Bay, odkud Paddock do davu pálil, zacelil díry po rozstřílených oknech.

Místní letiště vypustilo a opravuje obří nádrž s leteckým palivem. Ta stojí jen 300 metrů od stadionu a střelec ji dvěma kulkami také zasáhl. Vrahova motivace i skoro po týdnu zůstává nevyjasněná.

Město je první víkend po masakru plné solidarity - lidé se účastnili charitativní cyklojízdy, nosí květiny a svíčky do pietní zahrady narychlo zbudované městem a rodinám obětí přispívají z tržby restaurace nebo jeden z místních tetovacích salónů.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme