Viktor Juščenko je pro opakování voleb prezidenta Ukrajiny

Ukrajina stále čeká na vyhlášení oficiálních výsledků voleb. Evropská komise požádala ukrajinské orgány, aby rozhodnutí odložily do doby, než se prověří pochyby o regulérnosti některých dílčích výsledků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Juščenko | Zdroj: ČTK

Na vyšetření situace apeloval také Evropský parlament a německý kancléř zdůraznil, že nemá důvod pochybovat o názorech pozorovatelů OBSE, kteří z Ukrajiny hlásí mohutné volební podvody.

V metropoli Kyjevě mezitím stále demonstrují desetitisíce příznivců opozice. Situaci ale komplikuje vyjádření prezidenta Leonida Kučmy, který podle agentury ITAR-TASS odmítl jednat s opozičním kandidátem na prezidenta Viktorem Juščenkem.

Ten by byl pro opakování voleb, avšak jen tehdy, pokud by měly čestný průběh a dohlížela na ně nově jmenovaná ústřední volební komise. "Pokud úřady budou považovat za nezbytné volby opakovat, jsme připraveni," prohlásil Juščenko na demonstraci v Kyjevě.

Shromáždili se však i sympatizanti proruského prezidentského kandidáta a premiéra Viktora Janukovyče, a to před budovou, kde zasedá současná volební komise.

Milan Kopp, Petra Lazáková, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme