Viktor Kožený zůstává ve vazbě na Bahamách

Trable Viktora Koženého na Bahamách nekončí. Soudkyně v Nassau dnes rozhodla, že musí zůstat ve vězení, nebude propuštěn na kauci a po týdnu bude opět předveden k soudu. Viktor Kožený se sice vrátil do cely obávaného vězení Foxhill, ale stále je možné, že bude po několika týdnech propuštěn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Kožený | Zdroj: ČTK

Bahamský žalobce upřesnil na základě informací amerických úřadů své tvrzení, že Viktor Kožený může mít ještě jeden pas, a to brazilský. Protože ho zatajil, nadále hrozí, že by mohl uprchnout z Baham ještě před rozhodnutím o jeho vydání do New Yorku. Obhájce Philip Davis musel přijmout to, že soud nepřesvědčil o propuštění Koženého na kauci.

Soudkyně Carolitha Bethelová žádá, aby bahamské ministerstvo zahraničí do šedesáti dnů od jeho zadržení prověřilo, zda může být Kožený vydán do Spojených států. Viktor Kožený řekl, že je absolutně nevinný, ale výrok soudu přijal. I když českým novinářům řekl, že ve vězení Foxhill je to velmi těžké.

Pokud nebudou bahamskou vládou předloženy důkazy o Koženého extradici, bude propuštěn. Právníci v Nassau hodnotí výrok soudu za nejednoznačný, který záležitost posunuje do roviny bahamsko-amerických vztahů.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme