Viktor Kožený zůstává ve vazbě

Finančník českého původu Viktor Kožený zůstane z rozhodnutí bahamské soudkyně ve vazbě v Nassau. Minimálně do 5. prosince, do kdy musí bahamské ministerstvo zahraničí soud přesvědčit, že americká žádost o jeho vydání je opodstatněná. Viktor Kožený tvrdí, že je na Bahamách doma a nikam neuteče, soudkyně ale dala zapravdu prokurátorovi, který tvrdí, že Čech s pilotním průkazem a stále se zvyšujícím počtem pasů, by se mohl pokusit uniknout spravedlnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stráž odvádí V. Koženého od soudu | Foto: Miroslav Konvalina

Na Bahamách případ sleduje zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Viktor Kožený oblečený, tak jako při předešlých líčeních do červených kalhot a tmavomodného saka, při příchodu k soudu v Nassau Českému rozhlasu a ČTK řekl, že je absolutně nevinnen.

Poté, co soudkyně řekla, že jí jeho 8 nebo 9 pasů vzalo na cestu kolem světa a že Koženého nemůže propustit na kauci, zadrženého finančníka odvezli zpět do vězení Fox Hill.

"Je to velmi těžké, ale člověk to musí vydržet, jako chlap to musí brát." Státní zástupce Francis Cumberbatch řekl, že Kožený má stále přístup k miliónům dolarů, ale na Bahamách sám nic nevlastní.

"Myslím, že to bude dobrý, že jsem nevinný," řekl při odchodu od soudu Viktor Kožený.

Soudkyně Carolita Bethelová si všimla toho, že majetek na Bahamách je napsaný na matku Viktora Koženého. Neví, co to znamená, když se o Koženém říká, že je podnikatel.

Státní zástupce Francis Cumberbatch tvrdí, že to není první podobný případ: "Těžko říci, zda je milionářem, ale má přístup k milionům dolarů. Čekáme na americké dokumenty, které by bahamské ministerstvo zahraničí přesvědčily, že má pokračovat ve vydávacím řízení. Jinak bude po 60 dnech propuštěn Viktor Kožený na svobodu."

Bahamský obhájce Koženého Filip Davis Českému rozhlasu řekl, že nemůže být spokojen, dokud je jeho klient ve vězení.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme