Virtuální desetiletá Filipínka pomohla odhalit tisíc pedofilů

Nizozemští ochránci lidských práv pomocí falešného profilu na sociálních sítích odhalili více než tisíc pedofilů. K boji proti čím dál rozšířenějším zneužívání dětí prostřednictvím webkamer tak přispěli neobvyklým způsobem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Webkamera (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nizozemci vytvořili virtuální dívku, desetiletou Filipínku. Na jejím falešném profilu byla třeba nahrávka, kde říkala: „Jmenuji se Sweetie, je mi deset let a žiju na Filipínách. Každý den sedím před webkamerou a povídám si s muži.“

Prostřednictvím profilu Filipínky pak skupina ochránců práv komunikovala v internetových chatech. Muže neprovokovali ani nelákali, jen počkali, až sami nabídnou peníze za on-line sexuální služby.

Za deset dní virtuální dívku kontaktovalo asi 20 tisíc mužů, přes 1000 z nich nabízelo peníze za on-line sex. Bylo mezi nimi přes 250 Američanů, 110 Britů a také více než 100 Indů. Jejich jména Nizozemci předali policii.

Podezřelí byli identifikováni pomocí jejich profilů na Skypu a sociálních sítích. Šéf nizozemského projektu, aktivista Hans Guyt si výsledky práce svého týmu pochvaluje. Na podobné případy je podle něj zapotřebí uplatnit nový způsob práce, protože tradiční metody jsou na internetové zločiny krátké. Proto se snaží prosadit, aby policisté po celém světě směli aktivně prohledávat internetová diskuzní fóra a chaty a podezřelé tam hledat.

dab, Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme