Víte, co je ikonou moderní Anglie?

Je to ruské kolo naproti parlamentu v Londýně zvané London Eye, Londýnské oko, nebo, chcete li, Oko Londýna. Rozhodli o tom účastníci průzkumu britského ministerstva kultury, médií a sportu. A není divu, že Londýnské oko vábí charaktery všeho druhu. Nejnověji z něj seskočil padákem James Bond, tedy jeho dvojník jménem Bary Connery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Sedmatřicetiletý Bary Connery se postaral o tuto atrakci v podobě seskoku padákem z nejvyšší kabiny 135 metrů vysokého Londýnského oka v úterý ve tři čtvrti na osm ráno, ještě před zahájením letů. Ano, jelikož Londýnské oko vlastní Britské aerolinie, půlhodinové cestě v gondole se říká let.

Ten skutečný let vzduchem prožil Bary Connery. Jak zaznamenali tři zvlášť přivolaní fotografové, padák se otevřel spolehlivě, Connery úspěšně přistál a než se stačili probudit hlídači, zmizel jako stín.

Londýnský večerník Standard, který zprávu o tom otiskl i se čtyřmi barevnými fotografiemi, zaznamenává, že Barry Connery je profesionální kaskadér. Aby zmátl případné nohsledy, oblékl se do fraku s motýlem jako nosí agent OO7 James Bond.

Ale musím říci, že jako jeho slavný jmenovec Sean Connery, který Jamese Bonda hrával, Bary nevypadá. Mluvčí Scotland Yardu, který je hned na druhé straně řeky, redaktorovi Standardu řekl: "Naši lidé se dostavili když bylo oznámeno, že muž skočil, ale než tam dorazili, byl pryč." Tolik mluvčí Scotland Yardu. Takže se vlastně vůbec nic nestalo.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme