Vítěz prezidentských voleb v Pákistánu musí počkat na potvrzení

Současný pákistánský prezident Parvíz Mušarraf se stal neoficiálním vítězem prezidentských voleb. Konečné výsledky potvrdí nejpozději za jedenáct dnů nejvyšší soud v Pákistánu, který zároveň rozhodne, zda jeho kandidatura byla v souladu s právem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parvíz Mušarraf | Foto: OSN

Parvíz Mušarraf získal podle ústřední volební komise véce než polovinu ze 702 hlasů. Hlasovali poslanci ve Národním shromáždění, senátoři a členové čtyř provinčních parlamentů.

Největší opoziční strana - Pákistánská lidová strana expremiérky v exilu Benazir Bhuttové volby bojkotovala.a označila je za nemorální. Na druhém místě skončil penzionovaný soudce Wadžíhuddín z jihopákistánského Karáčí, který v exkluzivním rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že o nové hlavě státu by měl rozhodovat až nový parlament.

Všeobecné volby se mají konat během následujících čtyř měsíců. Volby se konaly za mimořádných bezpečnostních opatření. Násilné protesty se odehrály v Balúčistánu, kde stovky právníků protestovaly proti dnešním volbám.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme