USA 0:1 Česko

Víza do USA se budou pro Čechy zřejmě rušit, dnes to má oznámit prezident Bush

Víza do Ameriky se budou rušit. Prezident George Bush si na dnešek pozval velvyslance šesti postkomunistických zemí včetně České republiky. V Bílém domě podle očekávání oznámí, že splnily podmínky pro zrušení vízové povinnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pasová kontrola na letišti | Foto: Alexandr Pícha

Zrušení víz je na spadnutí. Velvyslanci Česka, Maďarska, Slovenska a Pobaltských republik dnes podle diplomatických zdrojů Českého rozhlasu přímo od prezidenta Bushe uslyší, že splnily podmínky pro zařazení do bezvízového programu.

Šéf Bílého domu ale ještě zřejmě neřekne definitivní datum, odkdy budou Češi a občané ostatních zmíněných zemí do Ameriky moci cestovat bez víz. Čeští politici naznačují, že by oním datem mohl být 17. listopad. Formálně by to mohl oznámit americký ministr pro vnitřní bezpečnost Michael Chertoff, který koncem října přiletí do Prahy.

Majitelé nových biometrických pasů pak budou o vstup do USA žádat elektronicky. Pokud budou chtít ve Spojených státech studovat nebo pracovat, budou muset žádat o víza jako doposud.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme