Vláda Hamasu obnovila příměří s Izraelem

Palestinské vládnoucí hnutí Hamas obnovilo příměří s Izraelem. Před necelým týdnem ho zrušilo kvůli údajnému izraelskému masakru v pásmu Gazy, při němž přišlo o život deset Palestinců, včetně nejméně dvou dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zraněná palestinská dívka | Zdroj: ČTK

Vyšetřování prokázalo, že civilisté nezemřeli následkem dělostřelecké palby izraelské armády. Ta nepoužívá střely, které explodovaly na pláži v pásmu Gazy. Situace přesto zůstává i nadále napjatá

Ozbrojení Palestinci se pokusili unést dvě izraelské dívky u města Nábulus na Západním břehu Jordánu, kde čekali na zastávce na autobus. Ve městě Sderot nedaleko pásma Gazy bylo zraněno několik lidí při raketovém ostřelování militantního hnutí Islámský džihád.

Mluvčí vládnoucího Hamasu ale v rozhovoru pro izraelský rozhlas uvedl, že hnutí chce příměří s Izraelem a bude přesvědčovat palestinské frakce, aby přestaly s ostřelováním izraelského území raketami.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme