Vláda premiéra Fica získala důvěru v parlamentu

Nová slovenská vláda Roberta Fica dnes získala důvěru parlamentu. Programové prohlášení, ve kterém se kabinet zavázal výrazně změnit reformy výrazně změnit reformy nastartované Mikolášem Dzurindou, podpořilo 80 ze 135 přítomných poslanců. Fico se tak definitivně může ujmout moci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico | Foto: ČTK

Vyslovení důvěry vládě se očekávalo, neboť koalice ve složení Směr-sociální demokracie, Slovenská národní strana a Lidová strana-Hnutí za demokratické Slovensko má ve sněmovně pohodlnou většinu.

Hlasování však předcházela dlouhá diskuse, která pokračovala až do dnešních ranních hodin. Opozice v něm vládnímu programu vyčítala zejména všeobecnost, populismus a plánované vyšší výdaje. Opoziční poslanci dnes podle očekávání vládní program v hlasování nepodpořili.

Ficův kabinet nastoupil před měsícem po vítězství Směru-sociální demokracie v červnových parlamentních volbách. V programovém prohlášení plánuje mimo jiné zavést dvě sazby daně z přidané hodnoty, milionářskou daň a připravit harmonogram stažení slovenských vojáků z Iráku. Zdravotnické poplatky už vláda v noci na dnešek zrušila.

Martin Hromádka, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme