Vladimír Mečiar píše memoáry. Také o rozpadu Československa

Češi a Slováci se možná dozvědí neznámé detaily o rozpadu společného státu. Jeden ze strůjců rozdělení Československa Vladimír Mečiar chystá memoáry obsahující i dosud tajné přepisy rozhovorů z období krátce po revoluci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mečiar | Foto: Ľubomír Smatana

Mečiarovy paměti by měly mít několik dílů. Rozepsaný prý má zatím díl první. Jmenuje se Socialismus – cesta nebo omyl, a pojednává o období komunismu.

Další díl pamětí by se měl věnovat porevolučnímu období. Pro mnohé to bude asi nejzajímavější čtení. Vladimír Mečiar totiž kdysi českým politikům slíbil, že obsah rozhovorů o rozpadu federace nikdy nezveřejní.

Po dvaceti letech se však prý tímto slibem už necítí být vázán a přepisy zvukových nahrávek rozhovorů chce použít i ve své knize.

Mečiara čeká v dohledné době politický důchod. Jeho strana HZDS v červnových volbách neprošla do parlamentu, a až se najde nástupce, skončí Mečiar i ve funkci stranického předsedy.

Vojtěch Berger, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme