Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar se vrací do politiky. Chce zabránit rozvratu společnosti

Bývalý slovenský premiér a politik Vladimír Mečiar v neděli oznámil, že znovu vstupuje do politiky, a sice s hnutím Slovenská liga. Sdělil to v tiskové zprávě, kterou slovenským mediím poslala bývalá poslankyně HZDS Eva Zelenayová. Mečiar odešel z politiky před sedmi lety, kdy po neúspěchu HZDS ve volbách opustil předsednické křeslo.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar | Foto: Tomáš Novák | Zdroj: Český rozhlas

„Uděláme vše pro to, abychom zabránili rozvratu společnosti a vrátili do jejího života důstojnost,“ citují slovenská média z Mečiarova tiskového prohlášení.

Bývalý slovenský disident Budaj: Politici si ulehčili práci a nepotrestali zločiny komunismu, velká chyba

Číst článek

Podle Mečiara už si Slovensko neváží hodnot, na kterých vzniklo. „Období vzniku státu bylo obdobím vlastenectví, současnost se vyznačuje jeho hanobením. Hanobením lidí, kteří vedli zápas o stát, ale zřetelný je i pokus o vymazání historické vazby k jeho základům a úcty k hodnotám, na kterých tento stát vznikl,“ stojí dále v Mečiarově prohlášení.

Mečiar odešel z politiky v roce 2012, kdy jeho strana HZDS v parlamentních volbách získala pouze 0,93 procenta.

Deník Sme upozornil, že členem hnutí Slovenská liga je i bývalý Mečiarův spolupracovník z HZDS Tibor Cabaj. „Ten připustil, že Mečiar bude možná kandidovat za tuto stranu v parlamentních volbách v únoru 2020,“ píše deník.

Ve straně, která podle Sme vznikla přejmenováním strany Nový parlament, je i neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2014 Jozef Behýl.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme