Vladimir Putin nebývale tvrdě kritizoval Spojené státy

Ruský prezident Vladimir Putin se znovu jednoznačně vyslovil proti systému protiraketové obrany, který Spojené státy chtějí umístit v Česku a Polsku. Šéf Kremlu na bezpečnostní konferenci v Mnichově zpochybnil, že Evropané takový systém vůbec potřebují. Putin taky nebývale ostře zaútočil na Spojené státy kvůli jejich počínání v zahraniční politice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin s Angelou Merkelovou | Zdroj: ČTK

V Mnichově zavanul duch studené války. Tak komentují některá média dnešní Putinovo vystoupení na mnichovské konferenci. Ruský prezident v souvislosti s budováním systému protiraketové obrany sice Česko ani Polsko výslovně nezmínil. Zapochyboval však, že protiraketové střely Interceptor a radar Evropané vůbec potřebují.

Američanům pak Putin vyčetl, že jejich raketový systém jen provokuje nové závody ve zbrojení. "Proč je nezbytně nutné umisťovat vojenská zařízení blízko našich hranic? Pochybuji, že to souvisí s dnešními globálními hrozbami," dodal vládce Kremlu, podle něhož je skutečným nebezpečím terorismus.

Ruský prezident ve své kritice Washingtonu, která je považována za nejtvrdší od Putinova zvolení do funkce, šel ještě dál: "Co víc, pozorujeme tu porušování práva, v první řadě ze strany Američanů. Politické hranice porušil Washington snad všemi směry," myslí si Vladimir Putin, který Spojené státy a další západní země rovněž obvinil z vytváření jednopolárního světa.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme