Vladimir Putin poprvé po 10 letech nevystoupí v živé televizní debatě s občany

Ruský prezident Vladimir Putin letos poprvé po letech nebude odpovídat v živém přenosu na dotazy občanů. S odvoláním na mluvčího hlavy státu o tom informuje dnešní vydání deníku Kommersant. Takzvaná ‚přímá linka s občany‘ se v ruských státních televizních kanálech vysílala uplynulých deset let. I v době, kdy Vladimir Putin zastával funkci premiéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres ruské strany Jednotné Rusko | Foto: Misha Japaridze | Zdroj: ČTK

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant tvrdí, že ‚debata s národem‘ se odehraje i letos, ovšem v jiném formátu. Jak konkrétně bude vypadat, Peskov neupřesnil.

Podle některých expertů může několikahodinový televizní přenos nahradit prezidentský projev k oběma komorám ruského parlamentu.

První ‚přímou linku s občany‘, v níž diváci kladli dotazy s využitím telemostů, telefonátů a elektronické i klasické pošty, odvysílaly státní televize v roce 2001. Loňský ‚rozhovor Vladimira Putina s národem‘ trval rekordní 4 hodiny a 33 minut.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme