Posílíme námořnictvo, oznámil Putin během oslav Dne ruské flotily

Ruský prezident Vladimir Putin se v neděli v Petrohradu na palubě jedné z lodí zúčastnil vojenské přehlídky ruského námořnictva, jedné z největších za poslední léta, uvedla agentura AP. Putin strávil víkend mimo Moskvu, kde policie v sobotu násilně zasáhla proti účastníkům nepovoleného protestu a téměř 1400 jich zatkla.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Putin do kolébky ruské flotily – na ostrov Kronštadt nedaleko Petrohradu - přiletěl v neděli ráno. Z paluby člunu Raptor blahopřál námořníkům k svátku ruské flotily. Její současnou podobu nazval unikátní.

Moskevská policie zasáhla proti nepovolené demonstraci za svobodné volby, zadržela přes 1000 lidí

Číst článek

Prohlásil také, že vybavení námořních vzdušných sil a pobřežní stráže prochází modernizací, stejně jako infrastruktura námořních základen. Jen tento rok má podle něj námořnictvo dostat 15 nových válečných lodí a dalších plavidel.

V Petrohradě se představilo 43 válečných lodí, 41 letadel a také ponorky.

V batyskafu

Ruský prezident se v sobotu v batyskafu ponořil na dno Finského zálivu, kde mu ukázali vrak ponorky Sjemga z dob druhé světové války.

Putin se dále sešel s příbuznými 14 obětí požáru na jaderné ponorce, ke kterému došlo 1. července v Barentsově moři.

Menší námořní přehlídky pořádala ruská armáda také v Baltijsku v Kaliningradské oblasti, v Sevastopolu na Krymu, v Severomorsku v Murmanské oblasti na severozápadě Ruska, v Astrachani u Kaspického moře a také v syrském přístavu Tartus.

mdo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme