VIDEO: Maraton otázek a odpovědí. Ruský prezident Putin bilancoval s novináři letošní rok

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek v pravé poledne moskevského času tradičně opět předstoupil před domácí a zahraniční novináře. Loni během obdobné výroční tiskové konference odpovídal na desítky dotazů téměř čtyři hodiny.

Moskva (Aktualizováno: 12:47 20. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Tisková konference v prosinci bude tradiční, její podoba zůstane zachována,“ avizoval akci v předstihu Putinův mluvčí Dmitrij Peskov, podle kterého se šéf státu na tuto příležitost připravuje tři dny studiem obrovského množství podkladů a informací.

Putin o rapu: Jestliže je nemožné to zastavit, musíme to řídit a kontrolovat

Číst článek

V pořadí jde o 14. „velkou“ tiskovou konferenci nynějšího ruského prezidenta. První z nich, v roce 2001, trvala půldruhé hodiny. Nejdelší se odehrála v roce 2008, kdy ruský vůdce setrval s žurnalisty čtyři hodiny a čtyřicet minut.

Letos podle vládního listu Rossijskaja gazeta už jeden rekord padl: akreditovalo se 1702 novinářů, zatímco loni jich bylo 1640 a v roce 2001 asi pět stovek.

Očekává se, že i letos Putin zahájí konferenci výčtem ekonomických výsledků země, než přijde řada na otázky, sahajících od globálních témat až po zcela lokální problémy. Pořadatelé požádali žurnalisty, aby si s odhledem na práci kameramanů a fotografů nebrali příliš velké plakáty, kterými se snaží upoutat prezidentovu pozornost kvůli položení otázky.

Putin je u kormidla moci od počátku tisíciletí. V době, kdy se kvůli ústavním omezením přesunul z čela státu do čela vlády, nepořádal setkání s novináři, na rozdíl od podobně vyčerpávajících besed s občany v přímém televizním přenosu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme