Putin se snaží svést svou odpovědnost za útok u Moskvy na jiné, řekl ukrajinský prezident Zelenskyj

Ruský prezident Vladimir Putin se snaží svalit svou vlastní odpovědnost za páteční teroristický útok u Moskvy s nejméně 133 mrtvými na někoho jiného, uvedl v sobotu večer na sociálních sítích ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Prohlásil také, že Putin, namísto toho, aby se zabýval svými vlastními občany, se na dlouhé hodiny po útoku odmlčel a jen přemýšlel, jak svést vinu na Ukrajinu.

Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volodymyr Zelenskyj

Podle Zelenského by stovky tisíc Rusů, které bojují na Ukrajině „určitě stačily k tomu, aby zastavily případné teroristy“ ve své vlastní zemi | Foto: Ints Kalnins | Zdroj: Reuters

Stejně tak se podle Zelenského Putin snaží svést vinu za válku na Ukrajině, kterou rozpoutal, na samotné Ukrajince. „Přišli na Ukrajinu, vypálili naše města a snaží se z toho obvinit Ukrajinu,“ řekl ukrajinský prezident.

Podotkl také, že stovky tisíc Rusů, kteří nyní bojují na Ukrajině „by určitě stačily k tomu, aby zastavily případné teroristy“ ve své vlastní zemi.

Putin v projevu po útoku v Krasnogorsku vyhlásil na neděli státní smutek. Naznačil i spojitost s Ukrajinou

Číst článek

Útočníci v pátek večer rozpoutali střelbu v koncertním sále Krokus City Hall v Krasnogorsku u Moskvy.

Podle ruské tajné služby FSB byli ozbrojenci čtyři a v sobotu ráno se je podařilo zadržet v Brjanské oblasti na západě Ruska. Ozbrojenci při útoku také použili hořlavou tekutinu, a v koncertním sále začal požár, který následně zachvátil velkou plochu.

Pod troskami zřícených částí budovy přitom zůstal uvězněný neznámý počet lidí.

Putin v sobotu v televizním vystoupení naznačoval spojitost mezi pravděpodobnými útočníky a Ukrajinou, kam se prý snažili z Ruska utéct přes hranici. K útoku se předtím přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme