Vladimír Špidla jednal s budoucím šéfem Evropské komise

Bývalý premiér Vladimír Špidla se ve středu na půl hodiny setkal s předsedou příští Evropské komise José Barrosem. V jeho týmu má od listopadu nahradit dosavadního českého komisaře Pavla Teličku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla | Foto: Jan Rosenauer

Podle Vladimíra Špidly se dosti shodli v názorech na fungování komise. Expremiér Barrosovi také řekl, které své kompetence a oblasti považuje za silné, pokud ale jde o sféru jeho působení v Evropské komisi, vše nechává na předsedově rozhodnutí.

O tom, že Vladimír Špidla nahradí v Bruselu Pavla Teličku rozhodla nedávno vláda. S nominací musí ještě formálně souhlasit právě předseda příští Evropské komise José Barroso. Jeho nový tým se ujme své role 1.listopadu, kdy končí mandát stávající komisi vedené Italem Romanem Prodim.

Pavel Telička se v roce 1990 stal členem delegace pro jednání o přidružení, o rok později nastoupil do stálé mise ČR při Evropských společenstvích v Bruselu. V letech 1993 až 1995 působil jako zástupce velvyslance, poté vedl odbor EU na ministerstvu zahraničních věcí.

Byl také prvním náměstkem ministra zahraničí a státním tajemníkem pro evropské záležitosti (1999 až 2003). Od ledna 2003 byl velvyslancem ČR při EU.

Milan Kopp, Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme