Vladimíra Špidlu čekají rozhovory v Houstonu

Český premiér Vladimír Špidla se dnes v texaském Houstonu sejde s představiteli společnosti Hewlett Packard/Compaq a Haliburton. Hovořit bude i se starostou města Lee Brownem a se zástupci početné krajanské komunity žijící v Texasu. Špidla jede do Houstonu, protože je to velké těžařské a průmyslové centrum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Špidla a G. Bush | Zdroj: ČTK

Chce podpořit českou podnikatelskou misi a možnosti státu uchytit se při kooperaci s americkými firmami, ať v Iráku či někde jinde. Špidla nicméně upozornil, že Irák není ekonomické "eldorádo", nýbrž jen jedna část světa, kde se Česko může uplatnit.

Firma Haliburton, jedna z předních ropných společností, byla spjata s nynějším americkým viceprezidentem Richardem Cheneyem, se kterým se Špidla setkal ve středu ve Washingtonu. Špidla promluví rovněž k představitelům místních společenských a hospodářských kruhů. Z oblasti Houstonu má čilé obchodní styky s Českem asi 150 firem, mezi nimi právě Hewlett Packard/Compaq, dále Conoco Philips.

V projevu chce premiér upozornit, že vzájemná obchodní výměna dosahuje 2,5 miliardy dolarů ročně, zvyšuje se americký dovoz z ČR a americké investice v ČR činí dvě miliardy dolarů. Tyto hodnoty podle premiéra patří k nejvýznamnějším ze zemí střední Evropy.

Milan Kopp, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme