Vládní krize na Slovensku by mohla přerůst v předčasné volby

Hlasy volající po předčasných volbách na Slovensku sílí. Rozhodnutí tří vládních partnerů vypovědět koaliční dohodu s Aliancí nového občana mnohé poslance pobouřilo. Především spolupráci s částí kritiků Pavla Ruska považují za zcela nestandardní řešení. Někteří žádají, aby Dzurinda spojil nejbližší hlasování o zákonech s vyslovením důvěry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Dzurinda | Foto: Jan Rosenauer

Nejen Ruskova skupina, ale i mnozí politologové si myslí, že jde o neférový krok. Například podle Miroslava Kusého může jít o osobní vztahy, ale je při tom třeba respektovat určitá demokratická pravidla.

Koalice se v budoucnu musí v parlamentu spolehnout na deset nezávislých poslanců. Z jejich řad už zaznívají hlasy, že by raději akceptovali předčasné volby. Ty kategoricky žádají komunisté. Hlasování o důvěře kabinetu považuje za čisté řešení také HZDS.

Skupina poslanců kolem šéfa ANO Pavla Ruska tvrdí, že do opozice odejít nechce. Podporu kabinetu odmítá, ale o spolupráci se chce dohodnout podle jednotlivých zákonů.

Renata Havranová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme