Vládní krize na Slovensku je zřejmě zažehnána

Slovenský parlament nepřijal návrh opozičních stran na odvolání místopředsedy vlády pro ekonomiku Ivana Mikloše. Tomu je vyčítáno nezvládnutí reforem a vysoká nezaměstnanost. Premiér Dzurinda před hlasováním pohrozil koaličním partnerům z SDK a SOP, že pokud návrh podpoří, podá demisi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál uvedla bratislavská zpravodajka Renata Havranová, kabinet na svém jednání vicepremiéra Mikloše podpořil, a to včetně ministrů z SDL a SOP. Tyto strany změnily taktiku a oznámily, že se s opozicí nespojí. Pouze se zdržely hlasování.

Šéf poslaneckého klubu SNS Štefan Zelník tvrdí, že tím propásly příležitost zlepšit práci vlády.

Podle Štefana Zelníka bylo odvolání Ivana Mikloše šancí zvolit nového místopředsedu vlády, který by dělal kroky vedoucí k zásadnímu ekonomickému obratu.

Koaliční strany se dohodly, že v případě rekonstrukce kabinetu budou hodnotit pouze své zástupce. Premiér přislíbil, že nebude sám iniciovat změny, ale bude akceptovat návrhy partnerů.

Renata Havranová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme