Vládní krize na Slovensku nekončí

Slovenská vládní koalice odložila řešení krize. K problému se vrátí, až zjistí, jestli existuje možnost zprůchodnění parlamentu. Potvrdil to po mimořádné schůzce koaliční rady šéf parlamentu a KDH Pavol Hrušovský. Sněmovnu tento týden zablokovali opoziční a část nezávislých poslanců tím, že se neregistrovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda slovenského parlamentu Pavol Hrušovský | Zdroj: ČTK

Premiér Dzurinda slíbil, že udělá vše proto, aby získal hlasy nezávislých poslanců. S koaličními partnery se dohodl, že počkají do úterý. Hrušovský si ale nebyl jist, co může následovat, pokud se nenajde dost hlasů a sněmovna nezačne pracovat.

"Co se bude dále dít, nemohu s jistotou říci. Některé koaliční strany včetně Křesťansko-demokratického hnutí už vyjádřily svůj postoj. Jestliže by tato krize měla nepřiměřeně dlouho pokračovat, tak by bylo potřeba najít čisté ústavní řešení, jak jí předejít," řekl Hrušovský.

Podle šéfa parlamentu existují dvě možná řešení. Buď po třech měsících prezident zákonodárný sbor rozpustí, nebo se najde dostatečná podpora k předčasným volbám. Ty by se pak měly konat co nejdříve, aby byla krize co nejkratší.

Renata Havranová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme