Vládní mluvčí pro radar bude jednat se zástupci ministerstva zahraničí USA

Český vládní mluvčí pro problematiku amerického radaru Tomáš Klvaňa dnes bude jednat s představiteli amerického ministerstva zahraničí o dalším postupu při informování o plánech na umístění radaru v Česku. Americká administrativa zatím projevila maximální zájem o další prohloubení informovanosti české veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radar RAT-31 DL | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Tomáš Klvaňa se dnes setká s náměstkyní ministryně zahraničí Condoleezzy Riceové Keren Hughesovou. Podle české diplomacie bude jednat také o návštěvě zástupců Bushovy administrativy v Praze. Washington by naproti tomu měl letos navštívit premiér Mirek Topolánek.

Američané české straně poskytnou další technické informace, ale také všechny údaje pro naši veřejnost, o které čeští představitelé požádají. Americká Agentura protiraketové obrany také pozvala české experty k další návštěvě Marshallových ostrovů. Seznámí se tam důkladně s provozem radaru, který by se měl stěhovat do Česka.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme