Česko 1:1 Rakousko

Vládní síly stále útočí na syrský Homs, zahynulo prý 40 civilistů

Nejméně 40 civilistů údajně zahynulo při nočním bombardování syrského města Homs vládními ozbrojenými jednotkami. Agentuře Reuters to řekl přes satelitní telefon místní protirežimní aktivista.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z obětí bojů v syrském Homsu. (Snímek byl pořízen z videa natočeného nezávislým kameramanem) | Zdroj: ČTK

Stanice BBC upozornila, že mezi oběťmi je nejspíš započítáno i osmnáct předčasně narozených dětí, které zemřely kvůli výpadku proudu v inkubátorech.

Militanti věrní Asadovi ale také ve městě zřejmě brutálně povraždili neozbrojené členy tří rodin, které přepadli v jejich domech.

Ozbrojenci loajální režimu prezidenta Asada pokračují už pátým dnem ve snaze o totální podmanění Homsu a dalších míst, kde je opozice silná.

Vládní tanky postupují podle svědků hlouběji do centra Homsu, Asadova armáda také nadále zasypává město raketami a minami.

Tanky vládnoucího režimu v noci podle svědků ostřelovaly i město Zabadání nedaleko Damašku. A v Hamá došlo k novým střetům mezi příznivci a odpůrci vlády.

Syrská opozice mezitím odmítla Asadův příslib, že skoncuje s násilím, který dal ruskému ministru zahraničí. Podle jeho odpůrců musí prezident nutně rezignovat, protože má ‘krev na rukou‘.

Jan Prokeš, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme