Vlády Británie a Francie podepíší bezpečnostní dohodu o řešení krize s běženci v Calais

Uprchlickou krizi ve francouzském Calais má řešit nová dohoda mezi Paříží a Londýnem. Dnes ji podepíše francouzský a britský ministr. Už několik týdnů se tisíce běženců snaží z Calais dostat v útrobách kamionů nebo eurotunelem do Spojeného království.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z táborů pro uprchlíky je u francouzského města Calais

Jeden z táborů pro uprchlíky je u francouzského města Calais | Zdroj: Reuters

Mezivládní dohoda má v první řadě řešit, jak posílit bezpečnostní prvky v Calais. Londýnská vláda už na vylepšení ochrany poslala nebo dál slíbila poslat na 840 milionů korun.

Britská ministryně vnitra Theresa Mayová se spolu se svým francouzským protějškem Bernardem Cazeneuvem vydá přímo k ústí eurotunelu.

Společná dohoda má stvrdit důslednější postup proti obchodníkům s lidmi a všem, kdo z uprchlické krize profitují. Má také obsahovat závazky, jak zvýšit humanitární pomoc těm nejpotřebnějším z řad běženců, kteří se často velmi riskantně snaží dostat do Británie.

Jen od června při těchto pokusech zemřelo prokazatelně 9 lidí.

Eurotunel (Eurotunnel) | Foto: Michal Jindra

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme