Výhružný dopis v arabštině a nastražená překážka. Neznámí pachatelé chtěli vykolejit v Německu vlak

Neznámí pachatelé prý chtěli vykolejit německý rychlovlaku ICE mezi Norimberkem a Mnichovem. Souprava byla při incidentu poškozena. Úřady prověřují možnost, že se pokusili spáchat teroristický útok, informovala německá média.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německý rychlovlak ICE | Foto: Fotobanka Profimedia

Cestující ve vlaku podle zpravodajské televize n-tv jen se štěstím unikli větší katastrofě. Vlak pouze prorazil zákeřně nastraženou překážku. „Sedmého října došlo k incidentu,“ potvrdil mluvčí bavorského kriminálního úřadu.

Neznámé osoby patrně chtěly spáchat útok na německou železnici. Vyšetřování případu převzalo generální státní zastupitelství v Bavorsku společně s mnichovskou centrálou pro boj s extremismem a terorismem, informoval deník Bild.

V Německu skupinka mužů znásilnila osmnáctiletou dívku, zadržení pachatelé jsou Syřané

Číst článek

Na cestě z Norimberku ve směru na Mnichov strojvůdce zaznamenal podezřelý hluk a na nádraží v Mnichově zjistil, že vlak je poškozen. Vyšetřovatelé později na trati našli výhrůžný dopis v arabském jazyce.

Podle dostupných informací položil pachatel nebo pachatelé provizorní překážku na úseku poblíž městyse Allersberg. Hovoří se o ocelovém laně nataženém přes koleje a o dřevěném klíně připevněném ke kolejnici.

Výhrůžný dopis byl podle úřadů velmi obecný a neobsahoval odkazy na konkrétní události nebo cíle útoku. „Přesto to bereme velmi vážně,“ řekl mluvčí kriminálního úřadu. Pachatel nebo pachatelé však podle něj zjevně chtěli vykolejit osobní vlaky.

Železniční spojení mezi Norimberkem a Mnichovem je součástí nového vysokorychlostního koridoru mezi Mnichovem a Berlínem, který byl uveden do provozu teprve loni. Vlaky ICE na něm mohou dosahovat rychlosti až 300 kilometrů v hodině.

Bavorští kriminalisté zatím nechtějí hovořit o atentátu a čin hodnotí jako nebezpečný zásah do železniční dopravy. Místo činu leží zhruba 25 kilometrů jižně od Norimberku a trať v daném úseku vede hned vedle dálnice A9.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme