Důsledně dodržují předpisy. Protest francouzských celníků brzdí vlaky mezi Paříží a Londýnem

Železniční spojení mezi Paříží a Londýnem narušil pokračující protest francouzských celníků, kteří požadují zvýšení mezd, zlepšení pracovních podmínek a posílení personálu v souvislosti s blížícím se brexitem. Společnost Eurostar, která spojení provozuje, v neděli uvedla, že v důsledku protestu se vytvořily dlouhé fronty. To vedlo k velkým zpožděním i k rušení některých spojů.

Paříž / Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak společnosti Eurostar při vjezdu do eurotunelu | Foto: Pascal Rossignol | Zdroj: Reuters

„Doporučujeme necestovat, pokud to není absolutně nezbytné,“ napsala firma na svých internetových stránkách. Dodala, že zrušila čtyři nedělní, tři pondělní a jeden úterní spoj. Cestující si podle firmy mohou jízdenky bez poplatku vyměnit, nebo žádat plnou finanční kompenzaci.

„Stávka má trvat do 19. března a nevíme, jestli ji (celníci) prodlouží,“ uvedla dále společnost na twitteru. Zpoždění mají v průměru dvě hodiny, uvedl Eurostar podle BBC, a stejně dlouhá budou zřejmě i v pondělí. Na pařížské stanici Gare du Nord se pak vytváří až pětihodinové fronty.

**UPDATE** The congestions in Paris Gare Du Nord is ongoing and queues are over 5 hours long, we are still advising passengers to not travel unless absolutely necessary as there is a strong possibility we will not be able to get you home tonight.

15:00 – 16. 03. 2019

31 26

Francouzští celníci protestují už asi dva týdny. Práci sice nepřerušili, důsledným dodržováním předpisů však celní kontroly úmyslně prodlužují.

Minulý týden odbory odmítly nabídku francouzské vlády, která celníkům jim nabízela 14 milionů eur (asi 359 milionů korun) na zvýšení platů, jako nedostatečnou.

At Gard de Nord now @Eurostar

12:47 – 17. 03. 2019

ČTK, lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme