Vlak s jaderným nákladem se stal v Německu terčem demonstrantů

Náklad vysoce jaderného odpadu míří do meziskladiště vyhořelého paliva v polabské Gorlebenu. V noci na dnešek ho nadále provázely protesty ekologů a odpůrců jaderné energetiky. Policii trvalo 12 hodin, než znovu uvolnila silnici vedoucí z konečné železniční stanice do Gorlebenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista střeží vlak s jaderným palivem | Foto: AFP

"Máme celou řadu posudků, že toto místo není bezpečné pro sklad jaderného odpadu," říká jedna obyvatelka Gorlebenu. Místní usedlíci spolu s ekologickými aktivisty pořádají pouliční happeningy a chystají blokádu posledního úseku trasy atomových kastorů, které musí do meziskladu dopravit nákladní auta.

Demonstranti požadují, aby nová vláda rozhodla o konečném skladu a dodržela zákon o úplném odklonu od atomové energie. "Kdyby peníze, které se do ní investovaly a investují, měli k dispozici vědci, jistě by už našli alternativní zdroje, jen se podívejte, co dokáže větrná energie," dodala obyvatelka města.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme