Vlivný republikánský kongresman čelí obvinění

Z nelegálního financování volební kampaně obvinil soud v americkém státu Texas šéfa republikánů ve Sněmovně reprezentantů Toma DeLaye. Ten obvinění odmítl, ale dočasně odstoupil z funkce. Kongres zatím neopouští.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival třešní ve Washingtonu | Foto: Miroslav Konvalina

Jak z Washingtonu informuje severoamerická spolupracovnice Radiožurnálu ze Slovenského rozhlasu Olga Baková, kongresman Tom DeLay tvrdí, že nevinný. Obvinění je podle něho jen útokem ze strany protivníků. Tento muž, který je pro svůj politický styl přezdívaný Kladivo, je pro prezidenta Bushe klíčovým partnerem. Obvinění, za které hrozí až dva roky vězení, může oslabit prezidentův vliv Kongresu. DeLay je totiž hybnou pákou Buschovy agendy.

Vůdce republikánské většiny v Senátu Bill Frist navíc čelí vyšetřování v souvislosti s prodejem akcií v rodinné firmě těsně před náhlým poklesem jejich ceny. A prezident George Bush zažívá nebývalý propad podpory v průzkumech veřejného mínění. Příčiny? Pomalá reakce úřadů na hurikán Katrina a válka v Iráku.

Milan Kopp, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme