Vlna bombových útoků v Bagdádu pokračuje

Dnešek je v Iráku opět ve znamení útoku teroristů. Nová vlna sebevražedných atentátů pomocí aut naplněných trhavinami si vyžádala nejméně 33 mrtvých Iráčanů, převážně z řad policistů. Pravděpodobně tak pokračuje kampaň, kterou vyhlásila teroristická síť Al-Káida. Včera při sérii útoků zemřelo přes 150 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

irácký policista na místě výbuchu | Zdroj: ČTK

První útočník se vyhodil ráno do povětří v jižní části Bagdádu u kolony policejních vozů. O život přišlo 16 příslušníků elitní jednotky irácké policie a pět civilistů. Zraněno bylo 21 lidí, z toho deset policistů.

Před polednem vybuchla téměř současně na různých místech metropole dvě vozidla. Exploze zabily kromě dvou útočníků nejméně devět policistů, uvedla agentura Reuters s odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje.

Při jiném bombovém útoku v Kirkúku na severovýchodě země, zhruba 250 kilometrů od Bagdádu, přišli o život dva policisté a další čtyři byli zraněni. Stav tří postižených je prý kritický. Hlášeny byly útoky i z dalších míst.

V sérii sebevražedných útoků z posledních dvou dnů přišlo o život v irácké metropoli již přes 170 lidí. K útokům se včera na internetu přihlásila teroristické skupina abú Músy Zarkávího. V údajném prohlášení se uvádí, že útoky jsou reakcí na operace americké a irácké armády ve městě Tall Afár.

Místopředseda iráckého parlamentu obvinil z odpovědnosti za teroristické útoky stoupence svrženého režimu Saddáma Husajna. Generální tajemník irácké islámské strany zase v televizi Al-Džazíra zpochybnil, že by za atentáty stála Al-Káida. Podobná prohlášení podle něj může na internet umístit kdokoliv.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme