Vlna bombových útoků v Bagdádu pokračuje

Dnešek je v Iráku opět ve znamení útoku teroristů. Nová vlna sebevražedných atentátů pomocí aut naplněných trhavinami si vyžádala nejméně 33 mrtvých Iráčanů, převážně z řad policistů. Pravděpodobně tak pokračuje kampaň, kterou vyhlásila teroristická síť Al-Káida. Včera při sérii útoků zemřelo přes 150 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

irácký policista na místě výbuchu | Foto: ČTK

První útočník se vyhodil ráno do povětří v jižní části Bagdádu u kolony policejních vozů. O život přišlo 16 příslušníků elitní jednotky irácké policie a pět civilistů. Zraněno bylo 21 lidí, z toho deset policistů.

Před polednem vybuchla téměř současně na různých místech metropole dvě vozidla. Exploze zabily kromě dvou útočníků nejméně devět policistů, uvedla agentura Reuters s odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje.

Při jiném bombovém útoku v Kirkúku na severovýchodě země, zhruba 250 kilometrů od Bagdádu, přišli o život dva policisté a další čtyři byli zraněni. Stav tří postižených je prý kritický. Hlášeny byly útoky i z dalších míst.

V sérii sebevražedných útoků z posledních dvou dnů přišlo o život v irácké metropoli již přes 170 lidí. K útokům se včera na internetu přihlásila teroristické skupina abú Músy Zarkávího. V údajném prohlášení se uvádí, že útoky jsou reakcí na operace americké a irácké armády ve městě Tall Afár.

Místopředseda iráckého parlamentu obvinil z odpovědnosti za teroristické útoky stoupence svrženého režimu Saddáma Husajna. Generální tajemník irácké islámské strany zase v televizi Al-Džazíra zpochybnil, že by za atentáty stála Al-Káida. Podobná prohlášení podle něj může na internet umístit kdokoliv.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme