Vlna skandálů u polské policie stála funkci policejního náměstka

V polské policii nastanou změny. Premiér Marek Belka sice nepřijal demisi ministra vnitra, ale odvolal jeho náměstka pro policii. Ze své funkce odstoupil také hlavní velitel polských pořádkových sil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Belka | Foto: Bartosz Bobkowski

Premiéru Belkovi došla trpělivost. Nepořádky a aféry v polské policii přerostly přes hlavu i ministrovi vnitra Ryszardu Kaliszovi. Nakonec to ale odnesl jeho náměstek Andrzej Brachmański. Ministr vnitra předeslal, že další personální změny budou následovat.

"Na hlavním velitelství policie je nutné vyvodit závěry z každého porušení práva. Jestliže je Kancelář pro vnitřní záležitosti - což je taková policie uvnitř policie - zavalena prací, pak to svědčí o tom, že se hodně věcí musí změnit k lepšímu," prohlásil polský ministr vnitra.

Oficiální příčinou změn v polské policii se stala aféra v Lodži, kde policisté ukradli ze skladu 20 kilogramů kokainu a 24 kilogramů heroinu. Drogy pak zřejmě prodali. V Poznani zase muži zákona prodávali operační informace z vyšetřování zločincům. Ve Wroclavi si policisté krátili dlouhou chvíli s dvacetiletou dívkou přímo na strážnici. Polská Gazeta Wyborcza navíc tento týden odhalila propojení vysokých policejních důstojníků s gangem vykradačů kamionů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme