Vlna vandalismu fotbalových fanoušků v Moskvě

Střepy na vozovce, rozbité výlohy obchodů a zdemolovaná vozidla - takový je obrázek Moskvy po nedělním řádění fotbalových fanoušků. Osmitisícový dav sledoval v centru města přímý přenos zápasu mistrovství světa Ruska proti Japonsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vandalismus v Moskvě | Foto: ČTK/AP

Po neúspěchu ruského týmu se mladí lidé vrhli do ulic metropole. Další informace telefonuje zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán: Fotbaloví fanoušci

Asi 250 mladých lidí vrhlo na výlohy, auta i lidi. Jejich řádění si vyžádalo nejméně jeden lidský život a stovku zraněných. Rozzuření fanoušci dokonce napadli sanitku, těžce zraněný lékař musel být hospitalizován.

Moskevská radnice okamžitě zakázala jakékoli vysílání dalších sportovních zápasů na ulicích. Nijak ale nevysvětlila, proč policie nepočítala s výtržnostmi a nezajistila včas ochranu. Příslušníci zvláštních oddílů totiž nastoupili až ve chvíli, když ulice zahalil černý kouř a na chodnících se bolestí svíjely desítky zkrvavených lidí.

Milan Kopp, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme