Vnadné ženy by mohly pomoci ugandskému turismu, řekl politik v souvislosti s místní soutěží krásy

Ženy ladných křivek by mohly oživit turistický ruch v Ugandě. Prohlásil to ve čtvrtek náměstek ugandského ministra turismu Godfrey Kiwanda a vyvolal tím rozhořčení, informovala agentura DPA. Uganda má „od přírody bohatě obdařené ženy“ a toho by šlo využít ke stimulaci turistického ruchu, přemítal Kiwanda. Hovořil v souvislosti s ugandskou soutěží krásy Miss ladných křivek (Miss Curvy Uganda Beauty Contest), která se má uskutečnit v červenci.

Kampala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ugandský náměstek ministra turismu řekl, že by místní ženy mohly oživit turistický ruch. | Foto: Nita Bhalla | Zdroj: Reuters

Plánovaná soutěž a také politikovy výroky vyvolaly ostrou kritiku. „Těla žen nejsou objekty, které mohou být dávány na odiv mužům k potěšení,“ sdělila jedna organizace na obranu ženských práv a vyzvala vládu ke zrušení soutěže miss.

Nerovné podmínky pro ženy a muže přetrvávají. Před Českem je Bangladéš i Uganda, uvádí Social Watch

Číst článek

Viceprezidentka Svazu ugandských lékařek Catherine Ndekeraová kritizovala, že prostřednictvím této akce má být ženská sexualita využívána k obchodním účelům.

Kiwanda však projekt hájí a tvrdí, že jeho koncept byl špatně pochopen. Tradiční soutěže krásy podle něj vždy vyhledávaly pouze štíhlé ženy, ovšem v Miss Curvy budou mít šanci i ty zakulacenější. Afričané obecně jsou jedineční a mají „atraktivní těla“, domnívá se Kiwanda.

Uganda na sebe v minulosti několikrát upozornila například zákazy nošení krátkých sukní nebo šatů s hlubokými výstřihy pro státní úřednice, připomíná agentura DPA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme