Vnuk saúdskoarabského krále v Británii brutálně vraždil

Vnuk saúdskoarabského krále Abdalláha brutálně zavraždil svého sluhu. Včera to uveřejnil londýnský soud a dnes má nad saúdskoarabským princem Saúdem Abd al-Azízem vynést rozsudek. Čtyřiatřicetiletý člen panovnické rodiny se při své zimní cestě po Evropě zastavil i v Praze. V únoru pak se svým sluhou bydlel v londýnském luxusním hotelu. Po noci strávené v baru ho podle soudu zavraždil se sadistickým homosexuálním podtextem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

saudský král Abduláh | Foto: www.saudinf.com

Saúd Abd al-Azíz bin Násir je vnuk a zároveň prasynovec krále Abdalláha. V jeho vlasti by mu teoreticky měla hrozit poprava nejen za vraždu, ale také za homosexualitu. Princ u londýnského soudu tvrdil, že je heterosexuál a popíral i vraždu. Podle něj šlo o nechtěnou smrt jeho služebného.

Sexuální orientací Saúda Abd a-Azíze se soud zabýval kvůli její přímé souvislosti se zločinem a podle řady důkazů ji prý dostatečně prokázal.

Členovi jedné z nejvlivnějších arabských rodin v Británii hrozí za spáchaný zločin doživotí.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme